میتونم کمکتون کنم؟

بهترین و ارزانترین روش‌های تست بارداری در خانه

بهترین و ارزانترین روش‌های تست بارداری در خانه

روش های سنتی «تست بارداری در خانه» طرفداران زیادی دارد. زیرا با ساده ترین مواد طبیعی در منزل، به پاسخ سؤال تان می رسید. آیا من باردار هستم؟ روش های مختلفی برای تست بارداری خانگی وجود دارد. تست بارداری با سرکه، خمیردندان، نمک، قند یا شکر، جوش شیرین نمونه‌ای از این روش‌ها است. روش‌های خانگی برای تست بارداری به ویژه زمانی که به درمانگاه یا آزمایشگاه دسترسی ندارید نیز بسیار کمک کننده است. همچنین زمانی که شک دارید که باردار هستید یا نه و نمی خواهید دیگران از آن مطلع شوند، بسیار مفید است. روش هایی که در خانه انجام می شود، به صورت تست بارداری با ادرار است.

تست بارداری با شکر

تست بارداری با شکر نیز یکی از ساده‌ترین روش‌های تست حاملگی در خانه است. بعد از بیدار شدن از خواب، نمونه ادرار خود را در یک ظرف تمیز جمع آوری کنید. یک قاشق سوپ خوری شکر را یک در ظرف تمیز دیگر بریزید. سپس نمونه ادرار را روی آن بریزید. اگر باردار باشید، هورمون hCG موجود در ادرار، باعث می شود شکر به راحتی در ادرار حل نشود. اگر چنین حالتی رخ داد، تست بارداری شما مثبت است. اما اگر قند به راحتی در ادرار حل شد، تست بارداری منفی است و شما حامله نیستید.

عکس تست بارداری در خانه با شکر

 

تست حاملگی در خانه با نمک

در کابینت های آشپزخانه هر خانه ای، نمک پیدا می شود. می توان گفت انجام تست حاملگی با نمک یکی از ارزان‌ترین روش‌ها است. برای این آزمایش، ادرار خود را در یک ظرف تمییز جمع آوری کنید. نمونه ادرار باید مربوط به اولین ادرار صبحگاهی باشد. یک قاشق مرباخوری نمک به ظرف حاوی ادرار اضافه کنید. سه دقیقه صبر کنید. اگر باردار باشید، حاصل واکنش ادرار و نمک، توده های سفید خامه ای شکل است. اگر هیچ واکنشی بین نمک و ادرار رخ ندهد، باردار نیستید.

عکس تست حاملگی در خانه با نمک

 

تست بارداری خانگی با سرکه

برای این تست مقرون به صرفه، می توانید به سادگی از سرکه سفید استفاده کنید. تست بارداری با سرکه سیب هم امکان‌پذیر است. برای انجام این کار، به نمونه ادرار و یک لیوان تمیز برای مخلوط کردن سرکه و ادرار نیاز است. در یک لیوان تمیز مقداری سرکه بریزید. سپس ادرار را کم کم به آن اضافه کنید. اگر بعد از اضافه کردن ادرار به سرکه، محلول تغییر رنگ داد، باردار هستید.

عکس تست بارداری با سرکه در خانه

 

تست بارداری خانگی با جوش شیرین

جوش شیرین از دیگر مواد آشپزی موجود در خانه است که قدرت نشان دادن بارداری را دارد. برای این کار باز هم لازم است نمونه ای از ادرار اول صبح خود را در ظرف تمیزی جمع کنید. مقداری جوش شیرین در ظرف دیگری داشته باشید. ادرار را روی جوش شیرین بریزید. اگر ادرار با جوش شیرین واکنش نشان داد شما باردار هستید. حاصل این واکنش، ایجاد حباب و صدای فش فش گاز است. اگر واکنشی رخ نداد، آبستن نیستید.

عکس تست بارداری خانگی با جوش شیرین

 

تست حاملگی با خمیردندان

برای تست حاملگی با خمیر دندان، باید از خمیر دندان های سفید استفاده شود. خمیرداندان های رنگی یا ژله‌ای در ایجاد جواب صحیح تداخل ایجاد می کنند. دو قاشق غذاخوری خمیردندان را در یک ظرف تمیز بریزید. یک قاشق از ادرار اول صبح را به آن اضافه کنید. اگر رنگ خمیرداندن آبی و بافت آن دچار پارگی شد، باردار هستید. لازم به ذکر است که این آزمایش چندان دقیق نیست.

تست حاملگی با خمیردندان

 

آزمایش تست بارداری خانگی با سفید کننده

اگر می خواهید با یک روش آسان نتیجه سریع بگیرید، تست بارداری با وایتکس را امتحان کنید. مایع سفید کننده را درون لیوان ریخته و نمونه ادرار را درون آن بریزید. اگر به محض ترکیب شدن ادرار با مایع سفید کننده، کف ایجاد شد، آبستن هستید. در غیر این صورت حامله نیستید. این ازمایش را در فضای بسته انجام ندهید!

روغن تن ماهی

آیا می دانستید که با روغن تن ماهی هم می‌توان تست بارداری خانگی انجام داد؟ این آزمایش یکی از ساده‌ترین و دقیق‌ترین روشهای خانگی تست بارداری است. برای این کار باید روغن تن ماهی را در یک ظرف تمیز بریزید. به همان اندزه، مقداری سرکه سفید به آن اضافه کنید. اجازه دهید یک روز بگذرد. سپس نمونه اولین ادرار صبحگاهی را نیز به آن ها اضافه کنید. اگر این ترکیب، رنگ سبز تیره به خود گرفت، شما باردار هستید. اگر زرد رنگ شد باردار نیستید.

تست بارداری در خانه با ادرار

برای این آزمایش به نمونه ادرار صبحگاهی و یک ظرف شیشه ای نیاز است. نمونه ادرار را در یک ظرف شیشه تمیز بریزید. آن را به مدت 24 ساعت کنار بگذارید. اگر یک لایه نازک شبیه به فیلم عکاسی روی نمونه ایجاد شد، آبستن هستید.

تست بارداری خانگی با ادرار

 

اندازه گیری دمای پایۀ بدن

تمام آنچه که برای این تست لازم دارید، یک دماسنج است. یک دماسنج در کنار تختخواب خود داشته باشید. به محض بیدار شدن از خواب و زمانی که هنوز در رختخواب هستید، دماسنج را برای چند ثانیه زیر زبان خود بگذارید. دمای 37 درجه سانتیگراد یا 98.6 فارنهایت، می تواند نشان دهنده بارداری باشد. دمای کمتر از آن، احتمالاً نشان دهنده عدم بارداری است.

آزمایش بارداری با گندم و جو

شاید تا بحال نمی دانستید که گندم و جو نیز می‌توانند برای تعیین آبستنی مفید باشند. سرعت جوانه زدن گندم و جو در مجاورت با ادرار، دو برابر بیشتر از مجاورت با آب است. برای انجام این بررسی، به دانه های گندم و جو، نمونه ادرار و یک کاسه تمیز نیاز است. نمونه ادرار را در یک کاسه ریخته و مقدار دانه گندم و جو به آن اضافه کنید. اجازه دهید دو روز بگذرد. اگر بعد از دو روز، بذرها جوانه زدند، احتمالاً باردار هستید. در غیر این صورت تست بارداری منفی است. این آزمایش توسط مصریان باستان ابداع شده بود.

برگ گیاه قاصدک

در میان تستهای بارداری خانگی، تست با برگِ گیاه قاصدک دقت خوبی دارد. بنابراین، اگر یک گیاه قاصدک (Dandelion Leaves) در حیاط  خانه خود دارید، می توانید از این آزمایش استفاده کنید. چند برگ قاصدک، یک صفحه پلاستیکی و نمونه ادرار لازم است. چند برگ گل قاصدک را روی یک صفحه پلاستیکی قرار دهید. دقت داشته باشید که نور آفتاب مستقیماً به برگ ها نتابد. بهتر است این آزمایش را در داخل محوطه خانه یا یک جای سرپوشیده انجام دهید. نمونه ادرار را روی برگها بریزید و 10 دقیقه صبر کنید. اگر برگ ها به رنگ قرمز مایل به قهوه ای در آمد و حالت تورم به خود گرفتند، احتمال حاملگی وجود دارد. اگر تغییری مشاهده نشد، باردار نیستید.

تشخیص خانگی بارداری به وسیله ی برگ گیاه قاصدک

 

تست بارداری با صابون

تست با صابون آسان و سریع است. به صابون، یک کاسه و نمونه ادرار نیاز است. صابون را در یک کاسه قرار دهید و دو قاشق غذاخوری ادرار روی آن بریزید. اگر صابون با ادرار واکنش داد و حباب ایجاد شد، شما آبستن هستید. اگر هیچ واکنشی مشاهده نکردید، باردار نیستید.

تست بارداری در خانه با شامپو

این کار به همان اندازه تست صابون و خمیر دندان راحت است. شما می توانید از هر نوع شامپو استفاده کنید و به ابزار خاصی برای آزمایش نیاز ندارید. تنها چیزی که شما نیاز دارید آب است ، نمونه ادرار اول که صبح ها تازه جمع آوری شده است ، دو قطره شامپو و یک کاسه تمیز برای مخلوط کردن همه مواد. در داخل یک کاسه تمیز، دو قطره شامپو را با مقدار آب ترکیب کنید. به آرامی آن ها را هم بزنید. سپس ادرار را اضافه کنید و کمی صبر کنید. اگر بر اثر واکنش، حباب و کف ایجاد شد، حامله هستید. در غیر اینصورت، جواب تست منفی است.

تشخیص خانگی بارداری به وسیله ی شامپو

 

تست بارداری با پودر خردل

در صورتی که پریودتان به تأخیر افتاده و گمان می کنید که باردار شده اید، بجای رفتن به دارو خانه و خرید کیت تست بارداری، می توانید از روش خانگی تست بارداری با پودر خردل استفاده کنید. نصف پیمانه پودر خردل و یک وان آبگرم لازم است. پودر خردل طبع گرم دارد. بنابراین بدن شما را گرم می کند و می تواند پریود به تأخیر افتاده را راه بیندازد. بعد از اینکه پودر خردل را در وان آبگرم ریختید، 20 دقیقه در وان بنشینید. بعد از خروج، دو تا سه روز صبر کنید. اگر بعد از این دو سه روز، پریود نشدید، می توانید منتظر یک بارداری باشید. اگر قاعدگی رخ دهد، حامله نیستید.

بسیاری از آزمایش های بالا، توسط خانم ها مورد استفاده قرار گرفته است، گاهی نتیجه درست داده است. بنابراین، نتیجه آین آزمایش ها همواره درست نیست و نباید تنها به آن ها اکتفا کرد.

تشخیص خانگی بارداری با پودر خردل

 

بهترین زمان انجام تست بارداری خانگی چه وقت است؟

هنگامی که یک زن باردار می شود، یعنی وقتی تخمک بارور شده به دیواره رحم وصل می شود، جفت تشکیل می شود. جفت شروع به تولید هورمونی به نام گنادوتروپین کوریونی انسان (hCG) می کند. این هورمون وارد جریان خون و ادرار می شود. آنچه که ادرار را برای انجام آزمایش های بارداری در منزل مفید می کند، وجود همین hCG موجود در ادرار است.

این سؤال پیش می آید که چه زمان باید تست بارداری را انجام داد؟ طی چند هفته اول بارداری، غلظت هورمون hCG به سرعت افزایش می یابد. هر دو تا سه روز، مقدار این هورمون دو برابر می‌شود. به طور کلی، آزمایش تشخیص حاملگی در مراحل اولیه، به ویژه هفته اول و هفته دوم بارداری سخت است. بنابراین، توصیه می‌شود یک روز پس از یک دوره از دست رفته (پریود) آزمون را انجام دهید.

بهترین زمان برای انجام این تست های خانگی زمانی است که علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح رخنمون می شود. نشانه‌هایی مانند: حالت تهوع و استفراغ، تکرر ادرار، سرگیجه، درد عضلانی و نفخ شکم.

در زنانی که چرخه قاعدگی نامنظم است، ممکن است تاریخ دقیق پریود قبلی و از دست دادن پریود بعدی کمی با خطا محاسبه شود. بنابراین، نتیجه تست بارداری در خانه ممکن است گاهی با خطا همراه باشد.

چگونه مطمئن شویم که نتایج تست بارداری خانگی دقیق است؟

  • هنگام جمع آوری نمونه ادرار، از یک ظرف تمیز استفاده کنید.
  • اولین ادرار روز را آزمایش کنید؛ زیرا سطح hCG در آن بالاتر است.
  • برای تست بارداری در خانه، حتماً مقدار قابل توجهی از ادرار را تست کنید. اگر ادرار خیلی کم باشد، ممکن است به نتیجه درست نرسید.
  • پس از انجام آزمایش، منتظر بمانید تا واکنش های لازم ایجاد شود. ممکن است 10 دقیقه زمان لازم باشد.
  • برای اطمینان از صحت آزمایش، یک بار دیگر آن را انجام دهید.

 

تماس با مشاوران آنا مشاور

به این مطلب چند ستاره می دهید؟
[تعداد رأی دهندگان: 1 - میانگین: 5]
Summary
بهترین و ارزانترین روش‌های تست بارداری در خانه
Article Name
بهترین و ارزانترین روش‌های تست بارداری در خانه
Description
انواع روش‌های تست بارداری در خانه شامل تست بارداری با سرکه، تست حاملگی با خمیردندان، شکر و نمک است. بهترین زمان انجام تست بارداری خانگی یک روز بعد از پریود از دست رفته است.
Author
Publisher Name
آنا مشاور
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس با ما