روش های تنگ کردن واژن (Tighten the vagina) چیست؟

تنگ کردن

گذر زمان، افزایش سن، یائسگی و… سبب می‌شود که واژن خانم‌ها دچار شل شدگی و افتادگی شود. همانند سایر روش‌های زیبایی که برای جوانسازی و زیبایی بیشتر انجام می‌شود، برای واژن نیز روش‌های مختلفی وجود دارد. روش‌هایی برای تنگ کردن دائمی، جوانسازی و… هستند که برخی به صورت طبیعی و برخی دیگر با استفاده از تکنیک‌های جراحی زیبایی واژن قابل استفاده هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

بافت واژن چگونه است؟

بافت واژن یک بافت ارتجاعی است که در حالت عادی طول آن 7 تا 10 سانتی متر بوده و بعد از تحریک برای مقاربت بلندتر و گشادتر می‌شود تا دخول انجام گیرد. هیچ واژنی آنقدر تنگ یا کوچک نیست که نتواند آلت مردانه را در خود جای دهد. بافت واژن موقع تحریک روان کننده‌های طبیعی دارد که دخول را راحت‌تر و بدون درد می‌کند.

بافت واژن

دلایل شل شدن واژن چیست؟

طبق تحقیقات به دست آمده و برخلاف باور غلط حاکم شل شدن انواع واژن ارتباطی با تعداد دفعات رابطه جنسی ندارد، و می‌تواند شامل موارد زیر باشد.

 • زایمان واژینال که باعث کشش عضلات، تاندون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و دیواره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های واژن می‌شود.
 • افزایش کشش عضلات و تاندون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها باعث ایجاد  کف لگن ضعیف می‌شود.
 • بلند کردن وسایل سنگین
 • آسیب های وارد شده به لگن
 • یائسگی
 • درد کمر
 • عطسه و سرفه های مکرر
 • یبوست مکرر
 • انجام دادن ورزش‌های سنگین
 • کاهش سطح استروژن ناشی از مسائل بهداشتی

روش‌های تنگ کردن و سفت کردن واژن

1.جراحی تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی

واژینوپلاستی نوعی جراحی بازسازی است که کف لگن را در زنانی که دچار کشیدگی شدید بافت و عضلات واژن شده‌اند، بازسازی می‌کند. در طول جراحی کل بافت واژن از قسمت قدام تا خلف باز می‌شود تا از قسمت‌های زیرین زیرسازی صورت گیرد و بافت‌های اضافه‌ برداشته تا در نهایت بخیه‌های حمایتی انجام شود. گاهی اوقات اندازه بافت اضافه حدود چهار سانت خواهد بود که در چنین شرایطی از طرفین لوله واژینال به اندازه دو سانت بافت اضافه برداشته می‌شود و در نهایت بافت بخیه می‌شود. همچنین در طی این عمل ناحیه پرینه (حد فاصل بین مقعد و واژن) را که به دهانه واژن متصل است را نیز می‌توان بازسازی کرد (عمل پرینورافی) و عضلات را تقویت کرده و شلی واژن را کاهش داد.

واژینوپلاستی به دو روش انجام می‌شود با لیزر یا جراحی است. دوره نقاهت واژینوپلاستی با لیزر کمتر از جراحی بوده و طی این مدت باید مراقبتهای بعد از عمل واژینوپلاستی را جدی بگیرید.

واژینوپلاستی

2.تنگ کردن واژن با لیزر 

یک روش غیر تهاجمی است که می‌توان آن را در مطب انجام داد. اشعه لیزر به داخل واژن برخورده کرده و از داخل سلول‌های واژن عبور می‌کند تا به بافت‌ها یا سلول‌های زیرین برسد. در نهایت این اشعه سبب تحریک و کلاژن سازی بافت‌های همبند زیرین تا بافت‌های سطحی می‌شود. در این روش سلول‌های عصبی و حسی بهتر و ترشحات بیشتری را خواهند داشت و حس رضایت‌مندی از روابط جنسی بیشتر می‌شود.

در صورتی که فرد سابقه زایمان طبیعی یا واژینال را داشته باشد بهترین روش درمان جراحی خواهد بود. زیرا مقداری از بافت اضافه را نمی‌توان با روش‌های غیرتهاجمی همچون لیزر در مطب برداشت و به همین منظور بهترین نوع درمان جراحی خواهد بود. لیزر کمک می‌کند تا بافت همبند سفت شود ولی نمی‌تواند بافت کش آمده و شل را با لیزر درمان نمود. لذا انتخاب نوع درمان براساس شرایط فرد صورت می‌گیرد و حتما بایستی بیمار معاینه گردد و پس از بررسی‌های لازم و آگاهی از شرح حال او درمان مشخص شود.

روش دیگر با استفاده از لیزر co2  یا کربوکسی تراپی واژن می‌باشد که تاثیر بسزایی دارد و باعث تنگ شدن واژن شده و ماندگاری زیادی دارد.

3.لیفت وتنگ کردن واژن با نخ

در عمل لیفتینگ واژن با نخ، ابتدا با استفاده از لیفت نخ، دهانه‌های واژن را بالا کشیده و موجب تنگ‌تر شدن دهانه واژن می‌شود. اما بدون شک تنگ کردن دهانه واژن را نمی توان تنگ کردن اصولی واژن دانست. پس در ادامه بخیه‌های ظریف در کانال واژن زده می‌شود. این نخ‌ها عضلات آسیب دیده کانال واژن را به هم نزدیک کرده و در نهایت باعث تنگ شدن کانال واژن می‌شوند. در واقع نخ‌های لیفتینگ همچون تار و پود عضلانی لگن رفتار کرده و باعث تقویت عضلات تضعیف شده واژن می‌شوند.

لیفت با نخ

4.قرص‌های تنگ کننده دائمی واژن

بعضی از قرص‌های گیاهی وجود دارد که به عنوان قرص تنگ کننده واژن تاثیر زیادی دارند. برای استفاده از این قرص‌ها، باید آن را قبل از رابطه جنسی در واژن خود قرار دهید. حدود 30 تا 45 دقیقه زمان لازم است تا عضلات واژن منقبض شوند. برای تنگ شدن دائمی واژن این قرص‌ها را باید به مدت 3 ماه مورد استفاده قرار دهید. پس از این مدت تا یک سال دیگر نیازی به مصرف قرص یا ژل یا شیاف تنگ کننده نخواهید داشت.

دیگر قرص تاثیر گذار جهت تنگ کردن واژن  ویتامین E است که یک مرطوب کننده خوب برای از بین بردن خشکی واژن می‌باشد. یک عدد کپسول ویتامین E را داخل واژن قرار دهید و قبل از آن حتما توجه کنید که قسمت خارجی آن تیز نباشد. روغن ویتامین E به صورت طبیعی در واژن جذب می‌شود زیرا ph واژن به گونه‌ای است که روغن را جذب می‌کند.

قرص‌های تنگ کننده

5.تنگ کردن دائمی با ورزش

تمرین معروف کگل بر روی واژن و عضلات کف لگن بسیار موثر است.

چگونه تمرینات کگل را انجام دهیم: مطمئن شوید که مثانه شما خالی است، سپس بنشینید یا دراز بکشید. عضلات کف لگن خود را سفت کنید. محکم نگه دارید و 3 تا 5 ثانیه بشمارید سپس عضلات را شل کرده و 3 تا 5 ثانیه بشمارید. 3 بار پشت سر هم این کار را انجام دهید و رها کنید کلا 10 بار، در روز تکرار کنید. توجه کنید که اگر شکم شما در این تمرین درد بگیرد، یعنی تمرین را اشتباه انجام می‌دهید.

یوگا یکی از روش های تنگ کردن واژن

یوگا را به طور منظم تمرین کنید و این به شما کمک می‌کند تا عضلات واژن خود را سفت کنید. یوگا چندین تمرین کف لگن مانند Bridge Pose دارد که برای سفت شدن عضلات لگن بسیار عالی است.

کونز یا مخروط واژینال راه‌های موثر تنگ کردن واژن

مخروط های واژن با استفاده از مقاومت، عضلات کف لگن را تقویت می‌کنند. این وسیله به عنوان وزنه‌های واژن نیز شناخته می‌شود، و عملکرد آن به این صورت است، که سر مخروط را به داخل واژن وارد می‌شود و با استفاده از ماهیچه‌های واژن آنرا نگه می‌دارید.

اسکات تمرینی عالی برای تنگ کردن واژن

پاهایتان را بیشتر از عرض باسن باز کنید و انگشتان پا را در زاویه 30 درجه قرار دهید اکنون به شکلی قرار بگیرید که گویی می‌خواهید روی یک صندلی بنشینید باسن خود را عقب داده و به پوزیشن اول برگردید و تمام فشار روی پاشنه پایتان باشد.

 

دائمی با ورزش

6.ژل، شیاف و قطره‌های تنگ کننده واژن

 • ژل تنگ کننده واژن؛

چند دقیقه قبل از مقاربت استفاده می‌شود و تا دو ساعت تاثیر دارد.

 • شیاف برای تنگ کردن فوری واژن؛

استفاده از گیاه زنانگی یا ماریانا به صورت شیاف و تولید شرکت mood فرانسه است یک تا دو ساعت قبل از رابطه باید استفاده شود.

 • قطره برای تنگ کردن دائمی؛

قطره تنگ کننده واژن را می‌توانید براحتی در خانه درست کنید. از گیاهان گلداری که در کاهش گشادی واژن تاثیرگذار هستند، میتوان به کورکوما کومسا اشاره کرد. می‌توانید از این گیاه یک قطره تهیه کرده و به مدت یک ماه از آن استفاده کنید. به این صورت است که با گرفتن آب ریشه این گیاه و ماساژ واژن با این مایع، شاهد تنگ شدن واژن خود خواهید بود. این دارویی قدرتمند برای تنگ کننده دائمی واژن  است.

7.نقش تغذیه در تنگ کنندگی واژن

رعایت یک رژیم غذایی سالم می‌تواند در تنگ کنندگی واژن نقش بسزایی داشته باشد. میوه‌های تازه و غنی از استروژن مانند هویج، سیب، انار و دانه‌های کنجد و همچنین میوه‌هایی مانند توت فرنگی و آناناس برای زدودن بوی بد واژن و حفظ سلامت واژن بسیار مفید هستند. همچنین قرار دادن غلات کامل، پروتئین ارگانیک، سبزیجات، میوه های ارگانیک در رژیم غذایی را فراموش نکنید زیرا از بهترین روش های تنگ کردن واژن و قوی نمودن ماهیچه های لگن است.

 

نقش تغذیه

8.تنگ کردن واژن با استفاده از ماسک‌های خانگی

 • سرکه:

یکی از روش‌های بسیار موثر در سفت کردن و همچنین برطرف کردن عفونت واژن استفاده از سرکه است که سالیان دراز مورد استفاده خانم‌ها قرار گرفته است. فقط باید دقت کنید که سرکه را خالص مصرف نکنید و حتما آن را در آب رقیق کنید تا به ph واژن صدمه نزنید. مقدار کمی سرکه را به وان حمام اضافه کرده و حدود نیم ساعت صبر کنید و حتی می‌توانید حرکت کگل را که در بالا گفته شد در این مدت انجام دهید و بعد خود را شستشو دهید. روش بعد مقدار کمی سرکه را با آب مخلوط کرده و با استفاده از یک بطری فشاری به واژن خود وارد کرده و سپس حمام کنید و خود را شستشو دهید البته این روش دارای ایرادات زیادی است.

 • ژل آلوئه ورا:

دیگر ماده طبیعی و تاثیر گذار ژل آلوئه ورا است. که باعث کاهش پرولاپس واژن می‌شود.  همچنین ph آن با ph واژن نیز یکی می‌باشد از رو نیازی نیست تا ماده دیگری را اضافه و یا با آن مخلوط نمایید. روش استفاده از آن واژن خود را با آب گرم بشویید و سپس ژل آلوئه ورا را بطور مستقیم به داخل واژن اعمال کنید و حتی می‌توانید آن را به سطح خارجی واژن زده و ماساژ دهید می‌توانید روزی دوبار از آن استفاده کنید.

 

سرکه

9.تنگ کردن واژن با رعایت بهداشت ناحیه تناسلی

یکی از روشهای بسیار مفید که بیشتر افراد به آن اهمیت چندانی نمی‌دهند رعایت بهداشت ناحیه تناسلی است. این موضوع  باعث درمان ترشحات بیش از حد واژن، زدودن بوی بد آن، تنگ کردن واژن و سفت نمودن ناحیه اطراف واژن و افزایش قابلیت ارتجاعی ماهیچه‌های واژن می‌شود. باید توجه نمایید هنگام استحمام ناحیه تناسلی را به آرامی و با دقت تمیز کنید و برای تمیز نمودن آن از صابون‌های گیاهی مخصوص استفاده کنید. اما توجه به این نکته الزامی است که هنگام شستن واژن با آب ولرم و صابون هیچگاه صابون نباید داخل واژن شود. زیرا باعث تحریک واژن می‌شود.  همچنین در دوران قاعدگی بهداشت و تمیزی واژن را رعایت کنید.

علائم شل شدگی واژن

حال این سئوال مطرح است که اصلا از کجا بفهمیم که دچار شل شدگی واژن شده‌ایم؟ علائم شل شدگی واژن شامل موارد زیر باشد:

 • خشکی واژن
 • بی اختیاری ادرار
 • کاهش میل جنسی
 • عدم تحریک جنسی
 • ترشحات غیر طبیعی واژن
 • سوزش هنگام ادرار کردن
 • عفونت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مکرر دستگاه ادراری
 • نیازهای غیر منتظره و فوری به ادرار
 • سوزش یا خارش در نواحی واژن یا ولو
 • کاهش رضایت جنسی در هنگام مقاربت
 • خونریزی غیرمعمول بعد از فعالیت جنسی
 • درد یا ناراحتی واژن در حین مقاربت یا مقاربت دردناک

حالت واژن بعد از سزارین و علت تنگ شدن آن

آیا زایمان به روش سزارین تنگی واژن را حفظ می‌کند؟ برخی از زنان برای محافظت از واژن خود در برابر ضربه ناشی از زایمان طبیعی، زایمان سزارین را انتخاب می‌کنند. برخی تصور می‌کنند که زایمان طبیعی در آب هم مانند سزارین تاثیر کمتری بر بافت واژن دارد. در حالی که صحت این موضوع اثبات شده نیست. بعد از زایمان بسیاری در تجربه جنسی خود احساس تغییر می‌کنند  که این موضوع به عضلات کف لگن مربوط می‌شود. هرچه عضله کف لگن سالم تر باشد، احساس بیشتری در هنگام رابطه جنسی احساس می‌شود. صرف نظر از روش زایمان، فشار روی عضله کف لگن ناشی از خود بارداری است که به دلیل تحمل وزن کودک در حال رشد است. در سزارین فقط ظاهر واژن مانند گذشته است. با استفاده از روش‌هایی که در بالا گفته شد می‌توان به تقویت عضلات کف لگن پرداخت.

علت تنگ شدن واژن بعد از سزارین چیست؟ این احساس به دلیل سطح پایین استروژن است که منجر به جریان خون کمتری در بدن شما می‌شود. این موضوع باعث نازک شدن و ظریف شدن بافت‌های واژن می‌شود. که در حین رابطه احساس درد خواهید داشت که ناشی از خشکی واژن است. از روان کننده‌ها استفاده کنید می‌توانید با پزشک متخصص زنان در آنامشاور مشورت کنید.

 

واژن بعد از سزارین؟

در نهایت

اکنون بسیاری از زنان در مورد مشکلات بدن خود، دنبال راهکارهای فوری و سریع هستند. این عامل باعث افزایش محبوبیت جراحی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های زیبایی واژن شده است. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌هرگونه جراحی خطرات خاصی را به همراه دارد. حتما سعی کنید قبل از رفتن به زیر چاقو از خطرات خاص مرتبط با جراحی زیبایی واژن کاملاً مطلع شده و با پزشک مشورت نمایید. چرا که استفاده غلط و سر خود از این روش‌ها می‌تواند موجب ایجاد انواع عفونت های واژن و بسیاری دیگر از آسیب‌ها شود.

همچنین در مورد روند جوانسازی واژن با استفاده از قرص‌ها، ژل و شیاف که دارای ترکیبات کاملاً طبیعی هستند و طبق تبلیغات نوید نتایج معجزه آسا و طولانی مدت را بدهند، به خوبی تحقیق کرده و مشاوره کنید. جهت مشاوره آنلاین و تلفنی تماس بگیرید.

تماس با آنا مشاور

به این مطلب چند ستاره می دهید؟
[تعداد رأی دهندگان: 3 - میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس با ما