راه های درمان عفونت واژن به روش خانگی

راه های درمان عفونت واژن به روش خانگی

عفونت مخمر واژن در اثر رشد بیش از حد قارچی که به طور طبیعی در واژن شما زندگی می کند، به وجود می آید. این رشد بیش از حد باعث تحریک، التهاب، خارش و ترشحات دردناک می شود. اکثر خانم ها در طول زندگی خود عفونت مخمری را تجربه می کنند. اگر اولین بار است که علائم عفونت مخمری را تجربه می کنید، باید به یک متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی کند که در واقع به عفونت مخمر مبتلا هستید و نه چیز دیگری. آن ها علاوه بر روش های پزشکی، روش های خانگی را نیز تجویز می کنند. ماست یونانی، پونه کوهی، روغن نارگیل، سیر و غیره، برای درمان عفونت واژن به روش خانگی می باشند.

نحوه درمان عفونت واژن به روش خانگی

در بسیاری از موارد، عفونت های مخمری به راحتی و با موفقیت در خانه قابل درمان هستند. این کار با کالا های بدون نسخه یا روش های درمانی جایگزین انجام می شود. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از زنان با کمک چنین درمان های خانگی، از عفونت رهایی می یابند.

اگر دچار عفونت های مکرر واژن هستید، در مورد روش های ایمن دیگر برای درمان عفونت مخمر یا جلوگیری از تکرار مجدد آن، با پزشک خود صحبت کنید. برخی از این روش های درمانی از موادی استفاده می کنند که ممکن است از قبل در خانه خود داشته باشید. اثربخشی آن ها متفاوت است و شواهد نشان می دهد که درصد زیادی از افراد پس از استفاده درمان شده اند. برای آگاهی از برخی درمان های خانگی معروف برای عفونت های واژن، به خواندن مطلب ادامه دهید.

ماست یونانی

پروبیوتیک ها می توانند در برابر قارچ ها موثر باشند. ماست را می توان یک پروبیوتیک دانست زیرا حاوی باکتری های زنده مانند: لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس است. این باکتری ها برای ایجاد یک محیط سالم در واژن شما ضروری هستند. آن ها می توانند به درمان رشد بیش از حد ناشی از عدم تعادل کمک کنند.

در یک مطالعه تأیید شده، خوردن ماست به افزایش میکروبیوم روده کمک می کند و می تواند مخمر را در بدن کاهش دهد. اگر ماست را دوست ندارید، پروبیوتیک بخورید. پروبیوتیک ها بهتر است همراه با غذا مصرف شوند. ماست یونانی ساده بهترین نوع برای استفاده در این درمان خانگی است. اطمینان حاصل کنید که ماست حاوی قند اضافی نباشد.

ماست طبیعی

ماست طبیعی، شیرین و ترش، حاوی باکتری های مفیدی است که پروبیوتیک نامیده می شوند. این ها به سلامتی و به ترمیم تعادل باکتری ها و مخمر در بدن کمک می کنند. یک بررسی در تحقیقات نشان داد که انواع خاصی از پروبیوتیک ها ممکن است با برخی از مخمرهایی که باعث عفونت مخمر واژن می شوند، مبارزه کنند.

نحوه درمان عفونت واژن به روش خانگی

 پونه کوهی مفید برای درمان عفونت واژن به روش خانگی

پونه کوهی همان چیزی است که معمولاً در قسمت ادویه جات فروشگاه مواد غذایی خود پیدا می کنید. اما، روغن پونه کوهی که برای درمان عفونت های مخمر استفاده می شود، یکسان نیست. این ماده حاوی تیمول و کارواکرول است که ضد قارچ های قدرتمندی هستند. روغن پونه کوهی یک رقیق کننده خون طبیعی است. بنابراین اگر داروهای رقیق کننده خون را برای یک بیماری دیگر مصرف می کنید، از آن استفاده نکنید. در صورت داشتن مشکلات لخته شدن خون، از جمله کمبود ویتامین K ، از آن استفاده نکنید.

نحوه درمان عفونت واژن به روش خانگی

اسید بوریک

کپسول های اسید بوریک واژن می تواند برای زنان مبتلا به عفونت مخمر، مفید باشند. این موارد ممکن است به ویژه برای زنان مبتلا به عفونت های مکرر مفید و موثر باشند. منبع معتبر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) دوز 600 میلی گرم اسید بوریک را در یک کپسول وارد شده از طریق واژن به مدت 14 روز یک بار در روز پیشنهاد می کند. برخی از تحقیقات نشان می دهند که 70 درصد زنانی که از اسید بوریک استفاده کرده اند، با موفقیت درمان شده اند.

شیاف و مکمل های پروبیوتیک

پروبیوتیک ها به ترمیم تعادل باکتری در بدن کمک می کنند. همان طور که در بالا گفته شده، خوردن ماست یکی از راه های افزایش پروبیوتیک ها است. مکمل های خوراکی حدود 10 روز طول می کشد تا موثر باشند. بنابراین برخی از زنان از پروبیوتیک ها به عنوان شیاف واژن استفاده می کنند تا نتایج را سریع تر ببینند.

روغن نارگیل یکی از موثر ترین درمان عفونت واژن به روش خانگی

روغن نارگیل یک روغن چرب است که از گوشت نارگیل به دست می آید. این روغن فواید زیادی برای سلامتی، از جمله خواص ضد قارچی دارد. مطالعات نشان داده است که روغن نارگیل در برابر قارچ ها موثر است و این داروی خانگی را یکی از معدود داروهای موجود در بازار می داند. برای درمان عفونت مخمر واژن با استفاده از روغن نارگیل، حتما روغن نارگیل خالص و ارگانیک بخرید. می توانید روغن را مستقیماً به ناحیه آسیب دیده بمالید.

روغن درخت چای

روغن درخت چای یک روغن اساسی است که برای از بین بردن قارچ ها، باکتری ها و ویروس ها استفاده می شود. نشان می دهد که شیاف واژن حاوی روغن درخت چای می تواند به درمان عفونت های واژن کمک کند. ثابت شده است که روغن درخت چای دارای خاصیت ضد قارچی است. همچنین، یک مطالعه اخیر نشان داده است که روغن درخت چای به عنوان یک ضد میکروب موثر است.

روغن درخت چای فوق العاده قدرتمند است. اگر قصد دارید از این روغن استفاده کنید و قرار است پوست شما را لمس کند، حتماً آن را با یک روغن حامل مانند: نارگیل رقیق کنید. شیاف های واژینال درخت چای، بهترین گزینه می باشند. فقط گاهی از روغن درخت چای استفاده کنید و هرگز آن را قورت ندهید. اگر پوست حساسی دارید از روغن درخت چای استفاده نکنید. در صورت بروز هرگونه ناراحتی، استفاده را قطع کنید.

نحوه درمان عفونت واژن به روش خانگی

سرکه سیب

یک درمان محبوب عفونت مخمر، استفاده از سرکه سیب است. سرکه کاربرد های دارویی زیادی دارد که برخی از آن ها با تحقیقات انجام شده، ثابت شده اند. وقتی نیم پیمانه سرکه سیب را به وان ولرم اضافه می کنید و به مدت 20 دقیقه خیس می کنید، ترکیب اسیدی سرکه می تواند هر میکروارگانیسم مضر از جمله مخمر را از بین ببرد.

وان حمام سرکه سیب، همان دوش گرفتن نیست و هدف آن دفع تمام باکتری ها (خوب و بد) از واژن شما است. سرکه قبل از تماس با پوست باید در آب رقیق شود. همچنین، می توانید به رژیم غذایی خود سرکه سیب اضافه کنید.

نحوه درمان عفونت واژن به روش خانگی

سیر

در یک مطالعه آزمایشگاهی منبع معتبر، نشان داده شد که سیر یک قاتل موثر قارچ و عفونت است. اما این بحث وجود دارد که آیا این امر به درمان عفونت های مخمری خارج از محیط آزمایشگاه کمک می کند یا خیر. اگر می خواهید سیر را برای درمان عفونت مخمر امتحان کنید، سیر بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید. ما در مقاله ای جدا گانه درباره درمان عفونت واژن با سیر توضیح داده ایم که می توانید آن را مطالعه نمایید.

ویتامین Cموثر در درمان عفونت واژن به روش خانگی

ویتامین C تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. سیستم ایمنی قوی به بدن شما این امکان را می دهد تا خودش را به حالت تعادل برساند. همچنین، ویتامین C دارای اجزای ضد میکروبی است. بنابراین برخی از زنان برای درمان رشد بیش از حد عفونت ها، آن را به رژیم غذایی خود اضافه می کنند. برای افزایش توانایی بدن در غلبه بر عفونت مخمر، مصرف ویتامین C خود را افزایش دهید. ویتامین C اسیدی را روی بافت حساس واژن قرار ندهید.

در درمان عفونت واژن به روش خانگی چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

بیشتر درمان های خانگی ظرف چند روز تسکین می یابد. برخی ممکن است یک هفته طول بکشد. در صورت بدتر شدن علائم یا در صورت بروز علائم جدید در هر زمان از درمان، با پزشک خود تماس بگیرید. همچنین اگر تحریک مداوم و جدا از علائم عفونت مخمر دارید، با پزشک خود تماس بگیرید. اگر عفونت شما با درمان برطرف شد اما دوباره بازگشت، برای مشاوره با پزشک خود تماس بگیرید. شما ممکن است به درمان های پزشکی همچون: درمان عفونت واژن با مترونیدازول و درمان عفونت واژن با کلوتریمازول نیاز داشته باشید که پزشک بریتان تجویز می کند.

چه موقع از درمان های خانگی خودداری کنیم؟

بسیاری از داروهای خانگی برای بیشتر افراد مبتلا به عفونت های مخمری بی خطر است. با این حال، افراد زیر نباید از این روش های درمانی استفاده کنند.

  • زنان حامله
  • هر کسی که در معرض عفونت آمیزشی قرار گرفته باشد.
  • افراد مبتلا به عفونت مکرر مخمر
  • افرادی که مطمئن نیستند که علائم آن ها توسط عفونت مخمر ایجاد شده است.

اثر بخشی درمان خانگی بسته به شخص، شدت عفونت و کیفیت درمان می باشد. اگر عفونت واژینال مکرر دارید، با پزشک خود در مورد رویکرد های طبیعی تر برای پیشگیری و درمان این مسئله صحبت کنید. حتماً به خاطر داشته باشید که هر محصولی، طبیعی یا غیر طبیعی، ممکن است باعث حساسیت پوست واژن شود. در صورت بروز هرگونه تحریک یا ناراحتی، باید مصرف دارو را متوقف کرده و با پزشک خود تماس بگیرید. آنا مشاور به صورت حضوری و غیر حضوری می تواند به شما عزیزان در این زمینه یاری برساند.

به این مطلب چند ستاره می دهید؟
[تعداد رأی دهندگان: 0 - میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس با ما